DIDACTIC.MD
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIDACTIC.MD

Forumul educațional
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
77udi

77udi


Mesaje : 61
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 46
Localizare : Chisineu Cris, jud Arad

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeLun Sept 08, 2008 5:19 pm

M-am intors de la Bucuresti , de la Congresul Invatatorilor, care a avut loc la Palatul Parlamentului, plin de entuziasm. Am intalnit oameni minunati care isi dedica sufletul pentru tanara generatie, pentru a forma oameni de nadejde. Aceasta intalnire poate sa fie considerata o formare a cadrelor didactice, un schimb de experienta. Nimic nu e mai frumos decat sa schimbi idei cu colegii, sa impartasesti din experienta altora.

Printre oamenii minunati am avut placerea sa cunosc personal, nu doar virtual, initiatorii acestui Forum, doamna Mariana Marin si domnul Cavcaliuc Valeriu.
Cuvintele nu sunt de ajuns pentru a va explica ce fel de oameni minunati sunt, prieteni adevarati si dascali dedicati meseriei.
Ma inchin in fata dumneavoastra stimati colegi si toata stima pentru ceea ce faceti pentru ca fratii nostri sa se simta ca la ei acasa. Elevii si oamenii cu care lucrati o sa va ramana recunoscatori pentru munca voastra.

Toate cele buna
Claudiu Purcel - prietenul vostru din Arad


Ultima editare efectuata de catre 77udi in Mar Sept 09, 2008 10:12 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
77udi

77udi


Mesaje : 61
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 46
Localizare : Chisineu Cris, jud Arad

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeLun Sept 08, 2008 5:47 pm

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Pictur17
Sus In jos
77udi

77udi


Mesaje : 61
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 46
Localizare : Chisineu Cris, jud Arad

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeLun Sept 08, 2008 5:49 pm

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Pictur18
Sus In jos
marmar1

marmar1


Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 47
Localizare : Mariana Marin, ISE, Chișinău

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: ganduri din suflet...   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeLun Sept 08, 2008 6:50 pm

Ametiti de drumul de la Bucuresti pana la Chisinau, am ajuns chiar in aceste clipe de la Congres si vrem sa va spunem suntem IMPRESIONATI, ENTUZIASMATI, INARIPATI, ETC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Claudiu, iti multumesc din suflet pentru cuvintele, care stiu, ca sunt sincere, pentru ca esti un OM DEOSEBIT! cheers
Sus In jos
http://www.cartier.md/colectii/9/?first_page=1&page=3&
marmar1

marmar1


Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 47
Localizare : Mariana Marin, ISE, Chișinău

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Comunicat de presa pentru Faclia   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 7:44 am

DELEGAȚIA DIN REPUBLICA MOLDOVA
6 septembrie, Palatul Parlamentului, București



La eveniment au fost prezente cadre didactice din Republica Moldova în baza invitațiilor individuale de la Președintele AGIRo, Viorel Dolha, dar și a sucursalei județene Piatra Neamț a Asociației Învățătorilor, reprezentant Romel Bârjoveanu. Membrii delegației au fost:
·Mariana Marin, Lector superior universitar, Catedră Educație Preșcolară și ÎnvățământPrimar,Institutul de Științe ale Educației, Chișinău.Cavcaliuc Valeriu; Lector superior universitar, Secția de Informatizare și Editare, Institutul de Științe ale Educației, Chișinău.
Padurean Raisa, Liceul Teoretic ”Lucian Blaga”, Or.Tiraspol,
Cercavschi Eleonora, Liceul Teoretic „Stefan cel Mare si Sfant”, Or.Grigoriopol
Maria Boico Gimnaziul nr.93, satul Hulboaca, comuna Gratiesti, municipil Chisinau,
Valentina Goiman director al scolii primare „Spiridon Vangheli” Balți
Guzun Silvia, Director, Școala Primară nr. 9, Mun. Chișinău
Natalia Curea, Liceul Teoretic “Gh. Asachi”,or. Chișinău, președinte al Asociatiei „Spre viitor”
Ciobanu Maria, director general, Direcția Generală Învățămînt, Tineret și Sport Nisporeni,
Andronache Vasile, Direcția Generală Învățămînt, Tineret și Sport Nisiporeni
Pleșca Tudor, Transnistria
Valentina Basiul, jurnalist Chișinău;
Delegația din Republica Moldova a avut două intervenții în prima zia a congresului.
Doamna Raisa Padurean din Tiraspol a înmînat medalia de aur, care din 2006 pînă în 2008 a fost în Transnistria, înregistrată la Banca Națională, doamnei Aurica Bojescu din Cernăuți pîna la viitorul congres dată în păstrare colegilor din Sucursala AGIRo din Ucraina.
Cea de a doua intervenție a fost mesajul doamnei Mariana Marin, lector superior universitar, Catedră Educație Preșcolară și Învățământ Primar, Institutul de Științe ale Educației, Chișinău, Republica Moldova, care s-a declarat a fi una salutară și aplaudată în patru reprize, de cei 1200 de învățători prezenți în sală.
</FONT></FONT>
Sus In jos
http://www.cartier.md/colectii/9/?first_page=1&page=3&
marmar1

marmar1


Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 47
Localizare : Mariana Marin, ISE, Chișinău

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: mesajul de la congres   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 7:59 am

Scumpi și Onorați colegi!


De-a lungul secolelor dorința pedagogilor e unică. Tendința și cauza comună pentru dezvoltarea subiecților educației este tocmai un prilej de comuniune. Timpurile de azi se remarcă prin contribuția indispensabilă a fiecărui cadru didactic în ideea dezvoltării învățământului. Or, nopțile albe și entuziasmul dascălilor nu are egală măsurare în această lume.

Suntem cu sufletul alături de învățătorii care se dăruiesc prin nenumărate încercări pedagogice, prin multiplele verificări de caiete, prin ingenioasele proiecte didactice, prin posibilitatea realizării imposibilităților.

Crearea oportunităților de formare continuă este din zi în zi tot mai diversă. Spațiul electronic, virtual oferă posibilitatea realizării unor parteneriate de vis. Institutul de Științe ale Educației are o mare onoare de a lucra la proiecte comune oficiale și neoficiale, prin intermediul site-ului www.didactic.ro. În această ordine de idei vorbim despre o necesitate de colaborare nedictată, apărută intrinsec odată cu marea dorință comună-grija neobosită pentru subiecții educației, pentru dezvoltarea lor și pentru tot ce se numește școală.

O realitate ce vine să confirme vocația și pasiunea didactică comună este colaborarea prin

intermediul forumului învățătorilor de pe site-ul Cancelaria Națională la Antologia „Carte frumoasă pentru toți din clasă”, editura Alfa, 2008.

Un grup de entuziaști: părinți, educatoare, învățători și profesori din țară ș ide peste marginile ei, animați de dragostea pentru creșterea și educarea noilor generații, care sunt predestinate să perpetueze tradițiile culturale și spirituale din jurul Carpaților, pe vechiul areal al celor peste 100 de spețe strămoșești, ne-am dat cu încredere mâna și inima pentru a realiza un fruct al iubirii noastre, prezenta ANTOLOGIE.”, citat din Marea Carte a parteneriatului virtual, zămislită prin generozitatea și inteligența strălucită a Marelui Învățător Romel Barjoveanu un Axis mundi în jurul căruia ne-am adunat fără ezitare, din inerție și dorință de a schimba lumea!

Parteneriatele dintre instituțiile de învățămînt din Republica Moldova și România sunt la etapa de dezvoltare. Pe parcursul anului 2007-2008 am reușit a stabili prin același spațiu virtual comunicări tematice, participând la Simpozionul Internațional cu genericul „Natura-prietena mea”, găzduit de Școala Europeană „A. Șaguna” din orașul Deva, județul Hunedoara. Elevii noștri sunt încadrați în activități de corespondență. Ne dorim prin intermediul Congresului Național al Învățătorilor din România să deschidem noi căi de acces la colaborări fructuoase.

Urăm Congresului Național al Învățătorilor din România cele mai sincere felicitări și urări de bine. Să dea Bunul Dumnezeu ca speranțele noastre comune să se realizeze cît de curînd!
Cu o distinsă considerație,
Mariana Marin,
Institutul de Științe ale Educației, Chișinău,
Republica Moldova.
Sus In jos
http://www.cartier.md/colectii/9/?first_page=1&page=3&
marmar1

marmar1


Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 47
Localizare : Mariana Marin, ISE, Chișinău

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: 7 septembrie 2008   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 8:00 am

7 septembrie 2008


Lucrările au continuat a doua zi în amfiteatrele Politehnicii București cu luări de cuvînt ale tuturor liderilor asociațiilor și sucursalelor AGIRo din țară și străinatate.

Conferința susținută de Mariana Marin, lector superior, IȘE, a ținut cu sufletele la gură peste 350 de învățători, aflați în una din secțiunile de formare în domeniul științelor educației.

Discursul Dumneaei a fost realizat printr-o prezentare Power Point a unei serii de materiale didactice, elaborate personal cît și o prezentare de manuale din Republica Moldova (în calitate de coautor).

Competențele oratorice, zîmbetul constant, exprimarea fluentă au atras atenția delegațiile din Constanța, București, Timișoara, care au recunoscut-o în cele din urmă pe colega din Republica Moldova din materialele electronice postate pe siteul www.didactic.ro, cu ID-ul marmar și care, după exprimarea lor au evidențiat o calitate în educația din Republica Moldova contribuind indispensabil la dezvoltarea învățămîntului românesc.

Asalatată fiind de întrebări despre pasiune, vocație, tînăra lectoriță a primit o invitație inedită de colaborare în calitate de lector asociat onorific la Universitatea din Timișoara, Facultatea de Științe ale Educației, dar și cu vizite în scopul schimbului de experiență în București, propunere parvenită din partea Doamnei Gabriela Chiorean, președinta AGIRo, sucursala București.

Domnul Radu Dascălu, consilier principal – C.N.C.E.I.P – al Ministerului Educației, Cercetării și Tineretului din România s-a lăsat impresionat de accentele învățămîntului primar, pe care le-a promovat Doamna Marin Mariana și în momentele post - conferință a propus o colaborare în ceea ce privește dezvoltarea învățămîntului primar în ambele țări.

Atenția vorbitoarei de la Chișinău a fost captată de către reprezentații presei românești, fiind invitată pentru nenumărate interviuri, unul dintre care a ținut în jur de 40 de minute pentru TVRM (Televiziunea România de Mîine). Interviul acordat a reliefat deosebirea dintre școala de ieri și cea de mîine, impactul tehnologiilor informaționale ale comunicării în educație, tainele de succes ale unui învățător modern. Interlocutoarea din Republica Moldova a prezentat setul de carte, al cărei este autor și coautor, formînd volens-nolens o microconferința a celor adunați în jurul filmării reportajului. A semnat autografe pe cărțile aduse în dar colegilor din România, care au apreciat de la prima vedere calitatea resurselor educaționale utilizate în Republica Moldova.

Domnul Valeriu Cavcaliuc, lector superior IȘE, Secția de Informatizare și Editare a prezentat celor din sală noul forum iseforum.forumgratuit.ro, al Secției de Informatizare și Editare, IȘE, menționînd că spațiul electronic actual este inundat de o ofertă multiplă de comunicare. S-a menționat că mulți dintre vizitatori aleg domeniul de discuții după preferințe, interese, probleme, iar necesitatea apariției unor forumuri educaționale este tot mai vădită în ultima perioadă. Auditoriul s-au lăsat interesat de explicația adusă vizavi de contribuția forumului educațional la perfecținoarea și formarea continuă a cadrelor didactice, evidințiind că forumul este o zonă de discuții publice axate nemijlocit pe problemele educației, rolurile acestuia oscilînd între acumularea informației; realizarea feed-backului; achiziția intelectuală; crearea unor produse intelectuale; realizarea sondajelor; stabilirea parteneriatelor; etc.

Efectul de start al forumului a fost confirmat de către unii utilizatori, prezenți la congres cu id-urile: 77udi, mariro, costi, mtv, romel, etc, toți colegi din România.

Conturînd avantajele forumului educațional, Domnul Valeriu Cavcaliuc a informat direct cadrele didactice, despre eventualele conferințe științifice internaționle care vor avea loc la IȘE în luna octombrie, 2008.

Impactul prezentării a fost vădit în contextul interesului venit din partea celor din sală, care s-au apropiat și au semnalat prezența sa la conferințele științifice.

Asemenea discursuri au fost prezentate și în celelate amfiteatre ale Politehnicii de către membri ai delegației din Republica Moldova. Detalii: www.didactic.ro.

Fiecare membru al delegației din Republica Moldova a primit cîte o diplomă de participare la Congres, aceasta fiind înmînată de către Președintele Viorel Dolha la recepția festivă, oferită de AGIRo, la Terasa Princes aflată în apropierea căminelor Politehnicii, unde au fost cazați participanții.

În inimile celor veniți la Congresul Național al Învățătorilor din România și de peste hotare a rămas optimismul și marea onoare că suntem INVĂȚĂTORI! Grație și respect colegilor ce se dăruiesc cu aceeași pasiune pentru cetățeanul de mîine. Mulțumim pentru grija onorabilă față de noi, cei din Republica Moldova. Simțim că suntem necesari într-un spațiu educațional european comun!
Făclia
Sus In jos
http://www.cartier.md/colectii/9/?first_page=1&page=3&
77udi

77udi


Mesaje : 61
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 46
Localizare : Chisineu Cris, jud Arad

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 5:39 pm

Foarte frumoase cuvinte! La fel cum sunt si sufletele domniilor voastre, stimati colegi din Republica Moldova! M-au emotionat aceste vorbe care mi-au improspatat amintiri despre Congres. M-au emotionat aceste vorbe pentru ca tot ceea ce s-a intamplat la Bucuresti nu a facut altceva decat sa adune oamenii de suflet ai acestei tari si de peste hotare. Mi-am alimentat sufletul cu o bucurie imensa cunoscand atatia oameni minunati, unii straini pana in acell moment, altii cunoscuti in lumea virtuala.
Din pacate nu am reusit sa stam prea mult de vorba pentru a schimba impresii, dar putinul care a fost a facut o punte de legatura intre mine si voi.

Mariana vreau sa-ti multumesc din suflet pentru cartile oferite. Felicitari pentru implicarea pe care tu si Valeriu o aveti in procesul de invatamant din Republica Moldova.
Sus In jos
ninuta.ninuta1




Mesaje : 1
Data de înscriere : 11/09/2008

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: feed-back   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 8:01 pm

Feed-back-uri de la cel de-al XXIX-lea Congres al invatatorilor romani de pretutindeni

E prima oara cand ma adresez numeroasei mele familii de peste Prut.
Am zis familie, deoarece, incepând cu data de 6 septembrie 2008 mi-am descoperit in minunatii mei colegi din țarisoara dumneavoastră, adevarați frați.
Mărturisesc că, regret enorm că nu i-am găsit mai demult, deoarece in ei, am aflat incomensurabile comori spirituale,destoinici promotori ai limbii române , ai culturii românesti, și a tot ceea ce inseamnă românismul.
Prin persoana doamnei Mariana Marin-pedagog de exceptie si o personalitate completă, ati demonstrat , dragii mei colegi că, sunteti mai buni la limba si literatura română decat mult mai mulți români cu acte in regulă.
Felul in care vă promovați invătământul in limba română, felul in care ați prezentat mijloacele acestuia, demonstrează faptul că, acolo, la voi e o adevarată concurență in a arata lumii intregi, ca voi vorbiți , gandiți si lucrați pentru ceea ce a mai rămas acolo nealterat, neatins ,în părticica aceea de tărâm românesc, la un nivel inalt.
Manuale, ghiduri, caietul elevului, curriculum si nu in ultimul rand ambițiosul proiect pus la cale de mult prea tânărul si ambițiosul Valeriu Cavcaliuc și anume acel forum la dispozitia invățatorilor români de pretutindeni, arată faptul că, doriti să vă promovați valorile nu numai pe plan național cât si pe plan internațional.
Cu siguranță ideile lor nu vor ramâne fara ecou și presimt că, in scurt timp cineva de aici de la noi va dori sa lucreze cu dumneavoastră,să vă ,,fure” valorile.
Nu vreau să pară că spun lucruri mari sau ca, paralela e cam desuetă dar, George Calinescu spunea că ,,Fara Eminescu, am fi fost mai altfel și mai saraci” eu consider că si fără acești minunați tineri pe care îi aveți am fi fost la fel cum spune parintele literaturii române de la origini si pana în prezent.
Dragii mei colegi-frați, vă rog să continuați la același nivel, și de ce nu și la mai mare,sa fiți păstrători ai autenticului, originalului, ai românismului din toate punctele de vedere si, să dea Dumnezeu să ne vedem și alta dată si sa nu ne încurce acea dungă de pe hartă, s-o ignorăm, să facem tot posibilul,măcar noi, cei care modelăm generații întregi, să păstrăm intactă această legatură de suflet.
As vrea in concluzie sa va mai spun doar atat: Multa lume a fost la congres, dar putini oameni.
Va multumesc ca existati !


Ins. Mihuta Nina
Școala nr 2 ,Ciorogârla ,Ilfov, Romania
Sus In jos
romel

romel


Mesaje : 22
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 72
Localizare : Sc. Nr.8 Piatra-Neamt

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Congresul Învățătorilor...   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeSam Sept 13, 2008 5:39 pm

Mă voi feri de cuvinte mari.
Voi cita de două ori din rândurile scrise de mine în Buletinul Congresului, îmi voi spune o scurtă părere și voi face un îndemn.
Învățătorule, luminătorule,
Dă-ne puteri să îmblânzim
Furtunile, ninsorile,
Durerea și culorile,
Ființele și florile,
Urgiile, ororile…
Speranțe noi să regăsim,
Iubite-nvățătorule !”
(R.B)
și
"Binecuvântați să fie cei care ne-au deschis drumul. Dorim tuturor colegilor de azi și de mâine să nu lase pradă întâmplării acest monolit din care au făcut, fac și vor face parte toți cei aleși de Dumnezeu să lumineze neamul românesc !”
Dacă nu aș fi cunoscut pe distinșii lectori Mariana Marin și Valeriu Cavcaliuc din Republica Moldova, aș fi fost mai sărac, mult mai sărac intelectual, afectiv și cred că aș fi îmbătrânit mai repede.
Dacă la vârstele domniilor lor nu ar fi astfel de cadre didactice, speranța în cei tineri ar fi suferi precum turnul din Pisa.
Dragi frați moldoveni, nu știu dacă la dumneavoastră sunt astfel de evenimente, precum acelea la care au fost invitați și, cu bunăvoință, au participat cei pe care i-am pomenit, precum și alții din teritoriu, pe care i-am cunoscut și apreciat mult.
Să știți că nu vă voi uita nicodată, veți găsi mereu mâna mea întinsă și a altor colegi de la noi, iar parteneriatele la care sunteți rugați să participați, să aducă un suflu nou și o experiență nouă în arta didactică pe care o stăpânim.
Vă iubim mai mult decât vă puteți închipui.
R
Sus In jos
marmar1

marmar1


Mesaje : 148
Data de înscriere : 20/08/2008
Varsta : 47
Localizare : Mariana Marin, ISE, Chișinău

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Dragii nosti   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeDum Sept 14, 2008 3:37 pm

Dragii, scumpii nostri Romel, Claudiu si Nina!
Va multumim mult din suflet pentru cuvintele calde, care ne dau aripi! Suntem visatori pentru o eventuala deplasare de serviciu!
Punem punctele in timpul apropiat pe un parteneriat interesant!
Ce ziceti?
Un brainstorming sa pornim! Veniti cu propuneri! Idea Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Exclamation
Sus In jos
http://www.cartier.md/colectii/9/?first_page=1&page=3&
mariro

mariro


Mesaje : 23
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 69
Localizare : Galati

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeSam Sept 20, 2008 8:53 am

Buna dimineata dragii mei!
Trec repede (ca sa nu-mi uit ideea!!!! Twisted Evil ) peste faptul ca-mi e tare dor de voi- Mariana si distinse domn Valeriu, ca sa va amintesc de un proiect al domnului Romel- IMPREUNA- la care voi adera si eu impreuna cu inca doua colege din Galati. Citind aici mi-a venit ideea de a invita mai multi colegi in acest proiect ce se desfasoara pe 4 ani si pentru care mi-a venit ideea chiar acum, de a face un site special pe piczo.(Eu il fac) Ce spuneti de ideea mea? Pe site ne vom arata activitatile pe care le desfasuram fiecare la clasa noastra. Sunteti de acord?
Sus In jos
77udi

77udi


Mesaje : 61
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 46
Localizare : Chisineu Cris, jud Arad

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeSam Sept 20, 2008 9:16 am

Salutare !
Am primit si eu de la romel acest proiect acum cateva ziele. Este frumos! La fel , ca tine mariro, si noi, eu si sotia, o sa ne inscriem.
Imi place si ideea ta cu acel site. Te rugam sa ne anunti cand este gata si sa ne dai adresa.

Toate cele bune!
Sus In jos
mariro

mariro


Mesaje : 23
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 69
Localizare : Galati

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeSam Sept 20, 2008 10:27 am

77udi a scris:
Salutare !
Am primit si eu de la romel acest proiect acum cateva ziele. Este frumos! La fel , ca tine mariro, si noi, eu si sotia, o sa ne inscriem.
Imi place si ideea ta cu acel site. Te rugam sa ne anunti cand este gata si sa ne dai adresa.

Toate cele bune!

Ok! Ma apuc de construit site-ul! Spor la lucru si voua! lol!
Sus In jos
mariro

mariro


Mesaje : 23
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 69
Localizare : Galati

CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitimeMier Sept 24, 2008 5:36 pm

mariro a scris:
77udi a scris:
Salutare !
Am primit si eu de la romel acest proiect acum cateva ziele. Este frumos! La fel , ca tine mariro, si noi, eu si sotia, o sa ne inscriem.
Imi place si ideea ta cu acel site. Te rugam sa ne anunti cand este gata si sa ne dai adresa.

Toate cele bune!

Ok! Ma apuc de construit site-ul! Spor la lucru si voua! lol!

Va astept cu activitati pe site! www.proiectulimpreuna.piczo.com Numai bine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Empty
MesajSubiect: Re: CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!   CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET! Icon_minitime

Sus In jos
 
CONGRESUL INVATATORILOR! GANDURI DIN SUFLET!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIDACTIC.MD :: .::Curriculum și Manuale::. :: Învățămînt primar-
Mergi direct la: